Coventry Saturday Bowling League 2016

There are 128 Matches with a Walk Over

Matches with Walk Overs
DateDivisionHome TeamAway TeamPosHome PlayerAway Player
Sat 9th AprDivision 4Kenilworth BOld Coventrians12Chris Machin
Sat 16th AprDivision 4Old CoventriansGriff & Coton B11 Tessa Norton
Sat 16th AprDivision 4Old CoventriansGriff & Coton B12 Jean Brown
Sat 23rd AprDivision 2Bedworth Ex-service ANewdigate A12 Keith Masters
Sat 23rd AprDivision 4Old CoventriansBedworth Ex-service B12 Dave Tucker
Sat 30th AprDivision 4Bedworth B C CStoke Coventry B11Gill Dobbs
Sat 30th AprDivision 4Bedworth B C CStoke Coventry B12Mick Parks
Sat 30th AprDivision 4Alvis BOld Coventrians11Nicki Congleton
Sat 30th AprDivision 4Alvis BOld Coventrians12Anne High
Sat 30th AprDivision 3Atherstone Grove BHerberts1Ryan Lee
Sat 30th AprDivision 3Atherstone Grove BHerberts2Kevin Moss
Sat 30th AprDivision 3Atherstone Grove BHerberts3Jennie Dalton
Sat 30th AprDivision 3Atherstone Grove BHerberts4Richard Lee
Sat 30th AprDivision 3Atherstone Grove BHerberts5Ken Ford
Sat 30th AprDivision 3Atherstone Grove BHerberts6Calum Balmer
Sat 30th AprDivision 3Atherstone Grove BHerberts7Loz Page
Sat 30th AprDivision 3Atherstone Grove BHerberts8Tony Fox
Sat 30th AprDivision 3Atherstone Grove BHerberts9Sheila Snell
Sat 30th AprDivision 3Atherstone Grove BHerberts10
Sat 30th AprDivision 3Atherstone Grove BHerberts11
Sat 7th MayDivision 4Griff & Coton BBell Green10Trixie Leech
Sat 7th MayDivision 4Griff & Coton BBell Green11Ron Wright
Sat 7th MayDivision 4Griff & Coton BBell Green12Dave Currier
Sat 7th MayDivision 3SphinxAtherstone Grove B8Mick Morris
Sat 7th MayDivision 3SphinxAtherstone Grove B9Ryan Hancox
Sat 7th MayDivision 3SphinxAtherstone Grove B10Gaz Barnett
Sat 7th MayDivision 3SphinxAtherstone Grove B11Ron Wooton
Sat 7th MayDivision 3SphinxAtherstone Grove B12Les Prestidge
Sat 14th MayDivision 4Standard BAlvis B3 Lily Meston
Sat 14th MayDivision 4Bedworth B C CGriff & Coton B12Paul Goode
Sat 14th MayDivision 4Bell GreenOld Coventrians11Angela Jones
Sat 14th MayDivision 4Bell GreenOld Coventrians12Jake Sawyer
Sat 21st MayDivision 3SphinxHerberts12Gaz Barnett
Sat 21st MayDivision 3Newdigate BAtherstone Grove B12Sandra Foy
Sat 21st MayDivision 4Old CoventriansStandard B10 Barry Quirk
Sat 21st MayDivision 4Old CoventriansStandard B11 Sandra Wilcox
Sat 21st MayDivision 4Old CoventriansStandard B12 Julian Avery
Sat 28th MayDivision 1Coundon AHaunchwood B11Eddie Mcilwaine
Sat 28th MayDivision 1Coundon AHaunchwood B12Carol Blakey
Sat 28th MayDivision 2WalsgraveStockingford12Bob Titcombe
Sat 28th MayDivision 3Attleborough Sports BNewdigate B11Dolly Payne
Sat 28th MayDivision 3Attleborough Sports BNewdigate B12Derek Emery
Sat 18th JunDivision 4Plough InnOld Coventrians10Shirley Richardson
Sat 18th JunDivision 4Plough InnOld Coventrians11Beverly Gane
Sat 18th JunDivision 4Plough InnOld Coventrians12John Edwards
Sat 18th JunDivision 4Stoke Coventry BStandard B9Annie Pithers
Sat 18th JunDivision 4Bedworth B C CAlvis B3Sheelagh Charles
Sat 18th JunDivision 1Kenilworth AHaunchwood B12Jon Machin
Sat 18th JunDivision 3PhoenixAtherstone Cons B10Roger Bucknall
Sat 18th JunDivision 3PhoenixAtherstone Cons B12James Clift
Sat 18th JunDivision 3HerbertsPotters Green12 Kevin Francis
Sat 25th JunDivision 4Bedworth Ex-service BPlough Inn11June Chamberlain
Sat 25th JunDivision 4Bedworth Ex-service BPlough Inn12John Millerchip
Sat 25th JunDivision 3Coventry CollieryAtherstone Grove B12Pete Linstead
Sat 25th JunDivision 2Coundon BStockingford12Kerry Mcgranaghan
Sat 9th JulDivision 2Dunlop BStockingford11Reg Shepherd
Sat 9th JulDivision 2Dunlop BStockingford12Marg Clarke
Sat 9th JulDivision 4Standard BGriff & Coton B7
Sat 9th JulDivision 3Bulkington BNewdigate B10Mick Williams
Sat 9th JulDivision 3Bulkington BNewdigate B11Mick Shilton
Sat 9th JulDivision 3Bulkington BNewdigate B12Rick Reynolds
Sat 9th JulDivision 4Old CoventriansKenilworth B2 Ann Ford
Sat 9th JulDivision 4Old CoventriansKenilworth B12Pam Harrison
Sat 16th JulDivision 4Griff & Coton BOld Coventrians7Terry Whitehead
Sat 16th JulDivision 4Griff & Coton BOld Coventrians11Tony Sturdy
Sat 16th JulDivision 4Griff & Coton BOld Coventrians12Tessa Norton
Sat 23rd JulDivision 2WindmillStockingford12Steve Mcvey
Sat 23rd JulDivision 1Stoke Coventry AAtherstone Grove A7 Ted Fairburn
Sat 23rd JulDivision 3Attleborough Sports BHerberts11Maureen Broster
Sat 23rd JulDivision 3Attleborough Sports BHerberts12Harry Broster
Sat 6th AugDivision 4Old CoventriansAlvis B11
Sat 6th AugDivision 4Old CoventriansAlvis B12
Sat 6th AugDivision 3HerbertsAtherstone Grove B1 Jean Morris
Sat 6th AugDivision 3HerbertsAtherstone Grove B11 Richard Lee
Sat 6th AugDivision 3HerbertsAtherstone Grove B12 Ryan Lee
Sat 13th AugDivision 2WindmillBedworth B C B12 David Iles
Sat 9th JulDivision 1Haunchwood BHaunchwood A11
Sat 9th JulDivision 1Haunchwood BHaunchwood A12
Sat 13th AugDivision 3PhoenixHerberts9Dave Mann
Sat 13th AugDivision 3PhoenixHerberts10Mary Allen
Sat 13th AugDivision 3PhoenixHerberts11Vicky Cooper
Sat 13th AugDivision 3PhoenixHerberts12Norman Cooper
Sat 30th AprDivision 3Atherstone Grove BHerberts12
Sat 13th AugDivision 2Newdigate AStockingford4Wal Robertson
Sat 13th AugDivision 4Standard BKenilworth B11 Nick Collett
Sat 13th AugDivision 4Standard BKenilworth B12 John Ford
Sat 3rd SepDivision 4Old CoventriansBell Green11 Ellis Jones
Sat 3rd SepDivision 4Old CoventriansBell Green12 Jake Sawyer
Sat 3rd SepDivision 1Stoke Coventry AHaunchwood B11Ted Yates
Sat 3rd SepDivision 4Kenilworth BStoke Coventry B7Arthur Newton
Sat 3rd SepDivision 4Kenilworth BStoke Coventry B10 Alan Greer
Sat 10th SepDivision 4Bedworth B C CKenilworth B9John Clifford
Sat 10th SepDivision 3Atherstone Grove BNewdigate B10Calum Balmer
Sat 10th SepDivision 3Atherstone Grove BNewdigate B11John Ellis
Sat 10th SepDivision 3Atherstone Grove BNewdigate B12Barry Cheetham
Sat 10th SepDivision 2Alvis AStockingford12Tony Winter
Sat 10th SepDivision 3HerbertsSphinx12Spencer Lindon
Sat 17th SepDivision 4Kenilworth BBell Green11 Jake Sawyer
Sat 17th SepDivision 4Kenilworth BBell Green12 Gary Simpson
Sat 17th SepDivision 3Newdigate BAttleborough Sports B12Brian Foy
Sat 17th SepDivision 3Standard ASphinx12Pauline Smith
Sat 10th SepDivision 1Kenilworth AStoke Coventry A9 Brian Sproul
Sat 1st OctDivision 3Potters GreenHerberts10Mark Cameron
Sat 1st OctDivision 3Potters GreenHerberts11Martin Hayter
Sat 1st OctDivision 3Potters GreenHerberts12Joshua Blakey
Sat 24th SepDivision 4Plough InnKenilworth B11Hilary Proctor
Sat 24th SepDivision 4Plough InnKenilworth B12Beverly Gane
Sat 24th SepDivision 3HerbertsStandard A12 Pauline Pattison
Sat 1st OctDivision 4Old CoventriansPlough Inn11 Beverly Gane
Sat 1st OctDivision 4Old CoventriansPlough Inn12 Pam Bayliss
Sat 3rd SepDivision 2Lime TreeWindmill12Sue Jefferson
Sat 8th OctDivision 3SphinxAtherstone Cons B12Mick Morris
Sat 8th OctDivision 2StockingfordCoundon B11 Ron Harries
Sat 8th OctDivision 2StockingfordCoundon B12 John Hyland
Sat 8th OctDivision 4Stoke Coventry BOld Coventrians11Mark Roche
Sat 8th OctDivision 4Stoke Coventry BOld Coventrians12Ryan Cross
Sat 17th SepDivision 3Atherstone Cons BPotters Green1 Kevin Francis
Sat 17th SepDivision 3Atherstone Cons BPotters Green2 Leon Blakey
Sat 17th SepDivision 3Atherstone Cons BPotters Green3
Sat 17th SepDivision 3Atherstone Cons BPotters Green4
Sat 17th SepDivision 3Atherstone Cons BPotters Green5
Sat 17th SepDivision 3Atherstone Cons BPotters Green6
Sat 17th SepDivision 3Atherstone Cons BPotters Green7
Sat 17th SepDivision 3Atherstone Cons BPotters Green8
Sat 17th SepDivision 3Atherstone Cons BPotters Green9
Sat 17th SepDivision 3Atherstone Cons BPotters Green10
Sat 17th SepDivision 3Atherstone Cons BPotters Green11
Sat 17th SepDivision 3Atherstone Cons BPotters Green12

Clubs with Walk Overs

ClubNo
Alvis3
Atherstone Cons15
Atherstone Grove10
Attleborough1
Bedworth Ex-service1
Bell Green3
Griff2
Haunchwood8
Herberts27
Kenilworth8
Newdigate8
Old Coventrians26
Plough2
Potters Green10
Sphinx2
Standard5
Stockingford9
Stoke Coventry4
Windmill2

Teams with Walk Overs

DivisionTeamNo
Division 1Haunchwood A2
Division 1Haunchwood B6
Division 1Kenilworth A1
Division 1Stoke Coventry A1
Division 2Bedworth Ex-service A1
Division 2Stockingford9
Division 2Windmill2
Division 3Atherstone Cons B15
Division 3Atherstone Grove B10
Division 3Attleborough Sports B1
Division 3Herberts27
Division 3Newdigate B8
Division 3Potters Green10
Division 3Sphinx2
Division 4Alvis B3
Division 4Bell Green3
Division 4Griff & Coton B2
Division 4Kenilworth B7
Division 4Old Coventrians26
Division 4Plough Inn2
Division 4Standard B5
Division 4Stoke Coventry B3

Teams Received a Walk Over

DivisionTeamNo
Division 1Atherstone Grove A1
Division 1Coundon A2
Division 1Haunchwood A2
Division 1Haunchwood B2
Division 1Kenilworth A1
Division 1Stoke Coventry A2
Division 2Alvis A1
Division 2Bedworth B C B1
Division 2Coundon B3
Division 2Dunlop B2
Division 2Lime Tree1
Division 2Newdigate A2
Division 2Walsgrave1
Division 2Windmill1
Division 3Atherstone Cons B10
Division 3Atherstone Grove B18
Division 3Attleborough Sports B4
Division 3Bulkington B3
Division 3Coventry Colliery1
Division 3Herberts4
Division 3Newdigate B2
Division 3Phoenix6
Division 3Potters Green16
Division 3Sphinx7
Division 3Standard A2
Division 4Alvis B5
Division 4Bedworth B C C5
Division 4Bedworth Ex-service B3
Division 4Bell Green6
Division 4Griff & Coton B9
Division 4Kenilworth B5
Division 4Old Coventrians3
Division 4Plough Inn7
Division 4Standard B4
Division 4Stoke Coventry B4