Whitchurch & District Bowling League Honours Board

Champions for 2018

Home
Division Champions
Most Wins Men
Most Wins Ladies
All Winners
Individual Compettitions
Consolation Cup
Individual Merit
Jubilee Doubles Consolation
Jubillee Doubles
Judith Purcell
Judith Purcell Consolation
Junior Doubles
Junior Player of the year
Ladies Merit
League Doubles
Mixed Doubles
Mixed Doublke Consolation
Norman Ford Classic
Presidents Cup
Senior Citizens
Shropshire Star Cup
St Alkmonds Trophy
St Alkmunds Consolation
Under 12
Under 12 Consolation
Under 15
Under 15 Consolation
Under 18's
Under 18's Consolation
Under 21
Under 21 Consolation
Under 25's
Under 25's Consolation
League Winners for division1Woore A
League Winners for division2Childs Ercall
League Winners for division3Prees B
League Winners for division4Joules Mkt Drayon
League Winners for division5Ruabon
League Winners for division6Wem USC B
League Winners for division7Hanmer D
Most Wins Men for division1Anrew Moss (Woore A)
Most Wins Men for division2Peter Farmer (Childs Ercall)
Most Wins Men for division3Adrian Bromfield (Prres B)
Most Wins Men for division4Alan Langford (Joules)
Most Wins Men for division5Kevin Frances (Ruabon)
Most Wins Men for division6Dave Walker (Whixal C)
Most Wins Men for division7Chris Binnersley (Cheswardine B)
Most Wins Ladies for division1Donna Bennet (Malpas Spts A)
Most Wins Ladies for division2Carol Beddows (AWC B)
Most Wins Ladies for division3Suzanne Latham (Pr Brockhurst A)
Most Wins Ladies for division4Mandy Hare (Joules)
Most Wins Ladies for division5Christine Sayers (Bridgewater C)
Most Wins Ladies for division6Colleen Harding (Wem USC B)
Most Wins Ladies for division7Ann Mekin (Cheswardine B)
Jubilee Doubles ConsolationWrenury A
Shropshire Star CupWem USC
Jubillee DoublesWoore A
Presidents CupHodnet
Individual MeritPhil Scott (Hanmer)
League DoublesGary & Connor Whitehall (Adderley)
Mixed DoublesSarah & Anthony Weaver (Chester Road)
Ladies MeritEve Hollins (Adderley)
Senior CitizensAlan Bolton (Adderley)
St Alkmonds TrophyJean Bancroft (Chester Rd) & Gary Whitehall (Adderley)
St Alkmunds ConsolationCharlie Peak (Malpas Spts) & Gary Whitehall (Adderley)
Judith Purcell ConsolationCedric & Jean Bancroft (Adderley)
Judith PurcellDonna Bennet & Paul Bradley (Malpas Spts)
Under 15Tom Hardy (Adderley)
Under 21 ConsolationDaniel Beeston (District)
Under 21William Stokes (Bridgewater)
Norman Ford ClassicIan Foster (Pr Brockhurst)