Furness Bowling League 2018

There are 50 Matches with a Walk Over

Matches with Walk Overs
DateDivisionHome TeamAway TeamPosHome PlayerAway Player
Fri 30th MarDivision 3CO-OP SC BWALNEY PARK B12John Fielding
Fri 6th AprDivision 3WEST MOUNT ASALTHOUSE B12 Les Douglas
Sat 7th AprDivision 3GLAXO SK AROOSE B4Dave Ollett
Fri 13th AprDivision 2BARROW ISLANDPOLICE A1 Nigel Burns
Sat 28th AprDivision 3KIRKBYCO-OP SC B12John Leigh
Sat 21st AprDivision 2HAWCOAT PARK BBARROW ISLAND7Ian France
Sat 28th AprDivision 3ROOSE BRED RIVER A6 John Sharples
Sat 28th AprDivision 3ROOSE BRED RIVER A12 Dave Pullin
Tue 8th MayDivision 3WALNEY PARK BKIRKBY6 Ian Parkinson
Sat 12th MayDivision 3WEST SHORE AWALNEY PARK B4David Leach
Sat 12th MayDivision 3WEST SHORE AWALNEY PARK B12Jonathan Mullin
Sat 19th MayDivision 1ASKAMRED RIVER12John Hamilton
Sat 26th MayDivision 3WEST MOUNTCO-OP SC B12Kevin Quinn
Fri 1st JunDivision 2POLICE AASKAM A12 John Lindsay
Sat 2nd JunDivision 3ROOSE BWALNEY PARK A10 Ron Repton
Sat 2nd JunDivision 3ROOSE BWALNEY PARK A11 Tommy Muldoon-Smith *
Sat 2nd JunDivision 3ROOSE BWALNEY PARK A12 Barry Holland
Sat 2nd JunDivision 3KIRKBYWEST MOUNT10 John Cross
Fri 22nd JunDivision 3GLAXO SK ACO-OP SC B12John Brannon (snr)
Fri 29th JunDivision 3WALNEY PARK BCO-OP SC B7John McHale
Sat 7th JulDivision 3KIRKBYWALNEY PARK B8Stuart Goodwin
Sat 7th JulDivision 3ROOSE BGLAXO SK A8 Ray Postlethwaite
Sat 7th JulDivision 3ROOSE BGLAXO SK A11 John Brannon (snr)
Sat 7th JulDivision 3ROOSE BGLAXO SK A12 Barry Collins
Tue 10th JulDivision 3WALNEY PARK AHAWCOAT PARK C2 Frank Ratcliffe
Fri 13th JulDivision 3WALNEY PARK BROOSE B10Brian Usher *
Fri 13th JulDivision 3WALNEY PARK BROOSE B11Roger Quayle
Fri 13th JulDivision 3WALNEY PARK BROOSE B12John Werry
Fri 20th JulDivision 2GLAXO SKDALTON CC A6Rod Lewis
Fri 20th JulDivision 3HAWCOAT PARK CCO-OP SC B12Ron Duxbury
Sat 21st JulDivision 2HAWCOAT PARK AWEST SHORE9David Hodgson
Sun 19th AugDivision 3CO-OP SC BKIRKBY12 Stephen Hurst
Fri 24th AugDivision 3GLAXO SK AHAWCOAT PARK C7Jack Brannon (Jnr)
Sat 25th AugDivision 3KIRKBYWALNEY PARK A11Stephen Hurst
Sat 1st SepDivision 3WALNEY PARK AROOSE B11Ian Fairclough *
Sat 1st SepDivision 3WALNEY PARK AROOSE B12Steve Lackey
Sat 1st SepDivision 3WEST SHORE ACO-OP SC B12
Sat 1st SepDivision 3GLAXO SK AWALNEY PARK B12John Brannon (snr)
Thu 6th SepDivision 3WALNEY PARK BWEST MOUNT A12 David Hawkrigg
Fri 7th SepDivision 2NORTH SCALESALTHOUSE A9Ray Sturgeon
Fri 7th SepDivision 3WALNEY PARK BHAWCOAT PARK C12 John Hartley
Sat 8th SepDivision 3ROOSE BWEST MOUNT9 Bob Ward
Sat 8th SepDivision 3ROOSE BWEST MOUNT12 Mike Boulton
Sat 8th SepDivision 2DALTON CC AHAWCOAT PARK A12 Eddie France
Sat 8th SepDivision 3KIRKBYWEST SHORE A10David Slater
Sat 8th SepDivision 3KIRKBYWEST SHORE A12Richard Park
Sat 22nd SepDivision 2KING ALFRED BSALTHOUSE A1 Daren Mountford
Sat 22nd SepDivision 3WALNEY PARK AWEST MOUNT12Tony Walker
Sat 22nd SepDivision 3ROOSE BBARROW ISLAND A12 Jack Challinor
Sat 22nd SepDivision 3RED RIVER AWALNEY PARK B12

Clubs with Walk Overs

ClubNo
Barrow Island2
Coop Sc7
Dalton Cc2
Hawcoat Park1
King Alfred1
Kirkby1
Police1
Red River2
Roose17
Salthouse1
Walney Park11
West Mount2
West Shore4

Teams with Walk Overs

DivisionTeamNo
Division 1RED RIVER1
Division 2BARROW ISLAND2
Division 2DALTON CC A2
Division 2KING ALFRED B1
Division 2POLICE A1
Division 2SALTHOUSE A1
Division 2WEST SHORE1
Division 3CO-OP SC B7
Division 3HAWCOAT PARK C1
Division 3KIRKBY1
Division 3RED RIVER A1
Division 3ROOSE B17
Division 3WALNEY PARK A2
Division 3WALNEY PARK B9
Division 3WEST MOUNT1
Division 3WEST MOUNT A1
Division 3WEST SHORE A3

Teams Received a Walk Over

DivisionTeamNo
Division 1ASKAM1
Division 2ASKAM A1
Division 2GLAXO SK1
Division 2HAWCOAT PARK A2
Division 2HAWCOAT PARK B1
Division 2NORTH SCALE1
Division 2POLICE A1
Division 2SALTHOUSE A1
Division 3BARROW ISLAND A1
Division 3CO-OP SC B2
Division 3GLAXO SK A7
Division 3HAWCOAT PARK C3
Division 3KIRKBY7
Division 3RED RIVER A3
Division 3SALTHOUSE B1
Division 3WALNEY PARK A6
Division 3WALNEY PARK B5
Division 3WEST MOUNT4
Division 3WEST MOUNT A1
Division 3WEST SHORE A3