Furness 2017

There are 41 Matches with a Walk Over

Matches with Walk Overs
DateDivisionHome TeamAway TeamPosHome PlayerAway Player
Sat 8th AprDivision 1HAWCOAT PARKCO-OP SC3Roy Moxham
Fri 31st MarDivision 3HAWCOAT PARK CROOSE B8Ray Williams *
Fri 31st MarDivision 3HAWCOAT PARK CROOSE B12Dave Lee *
Sat 8th AprDivision 2KIRKBYASKAM A11 John Kirk
Sat 8th AprDivision 2KIRKBYASKAM A12 R Proctor
Sat 15th AprDivision 3GLAXO SK AROOSE B11Paul Brown *
Sat 15th AprDivision 3GLAXO SK AROOSE B12Greg Fisher
Fri 7th AprDivision 3WEST MOUNT BWALNEY PARK B12 Kenneth Irvine
Fri 28th AprDivision 3ROOSE BWEST MOUNT B11 Craig Butler
Fri 28th AprDivision 3ROOSE BWEST MOUNT B12 Ray McKenna
Sat 6th MayDivision 3WALNEY PARK AROOSE B9Matt McKellar *
Sat 6th MayDivision 3WALNEY PARK AROOSE B10Ian Worthington *
Sat 6th MayDivision 3WALNEY PARK AROOSE B11Ian Fairclough *
Sat 6th MayDivision 3WALNEY PARK AROOSE B12Doug Millburn
Sat 13th MayDivision 3ROOSE BBARROW ISLAND A10 Alan Postlethwaite
Sat 13th MayDivision 3ROOSE BBARROW ISLAND A11 Brian Linklater
Sat 13th MayDivision 3ROOSE BBARROW ISLAND A12 Dave Gibbons
Sat 20th MayDivision 3DALTON CC AROOSE B12John Sharples
Sat 27th MayDivision 3WALNEY PARK BWEST MOUNT12 Don Greenhow
Sat 27th MayDivision 3ROOSE BRED RIVER A12 David Bell
Fri 9th JunDivision 3CO-OP SC BSALTHOUSE B5George Ackred
Fri 9th JunDivision 3ROOSE BWEST SHORE A12 Tom Richardson
Fri 23rd JunDivision 2LINDAL AWEST SHORE12 Trevor McCall
Sat 24th JunDivision 3ROOSE BWALNEY PARK B10 Geoff Stubbs *
Sat 24th JunDivision 3ROOSE BWALNEY PARK B11 Barry Holland
Sat 24th JunDivision 3ROOSE BWALNEY PARK B12 Stuart Worthington
Sat 22nd JulDivision 3GLAXO SK ASALTHOUSE B6Mike Speight
Sat 22nd JulDivision 3GLAXO SK ASALTHOUSE B7Joe Page
Fri 4th AugDivision 3WEST MOUNT BCO-OP SC B7Craig Butler
Fri 11th AugDivision 3SALTHOUSE BWALNEY PARK B12Tommy Benson
Sat 12th AugDivision 3WALNEY PARK ACO-OP SC B6Terry Ducie *
Fri 18th AugDivision 2LINDAL AKIRKBY10David Bennett
Sat 26th AugDivision 3WEST MOUNTWALNEY PARK B11Steve Hocknell
Sat 26th AugDivision 3WEST MOUNTWALNEY PARK B12Bob Ward
Sat 26th AugDivision 2KIRKBYROOSE A12 Norman Brindley
Sat 2nd SepDivision 3CO-OP SC BRED RIVER A12Mike Yardley
Fri 8th SepDivision 2KING ALFRED BKIRKBY8Ethan Lowden
Sat 9th SepDivision 3SALTHOUSE BCO-OP SC B12Stephen Buckley
Fri 22nd SepDivision 3SALTHOUSE BWALNEY PARK A6Scott Barrow
Fri 22nd SepDivision 3WALNEY PARK BROOSE B11Alan McMurray
Fri 22nd SepDivision 3WALNEY PARK BROOSE B12

Clubs with Walk Overs

ClubNo
Coop Sc4
Kirkby5
Lindal1
Red River1
Roose21
Salthouse3
Walney Park6
West Mount1

Teams with Walk Overs

DivisionTeamNo
Division 1CO-OP SC1
Division 2KIRKBY5
Division 2LINDAL A1
Division 3CO-OP SC B3
Division 3RED RIVER A1
Division 3ROOSE B21
Division 3SALTHOUSE B3
Division 3WALNEY PARK A1
Division 3WALNEY PARK B5
Division 3WEST MOUNT B1

Teams Received a Walk Over

DivisionTeamNo
Division 1HAWCOAT PARK1
Division 2ASKAM A2
Division 2KING ALFRED B1
Division 2LINDAL A1
Division 2ROOSE A1
Division 2WEST SHORE1
Division 3BARROW ISLAND A3
Division 3CO-OP SC B2
Division 3DALTON CC A1
Division 3GLAXO SK A4
Division 3HAWCOAT PARK C2
Division 3RED RIVER A1
Division 3ROOSE B1
Division 3SALTHOUSE B3
Division 3WALNEY PARK A5
Division 3WALNEY PARK B6
Division 3WEST MOUNT3
Division 3WEST MOUNT B3
Division 3WEST SHORE A1