Tanners Claret Shropshire Bowling League 2017

2017 Weekly Results for Andrew Gregg (Crescent)

Shropshire

Crescent Team Shropshire Div. 2
DateH/AOpponentTeamForAgainst
Fri 7th AprAAndy PullenOSBC2117
Fri 14th AprHRay SantBayston Hill 218
Fri 21st AprABrian BennettFrankwell1521
Fri 28th AprHJamie MorganPrince Hotel B2115
Fri 5th MayAColin JonesOxon Village2114
Fri 12th MayHMatthew Parry (j)Unison2120
Fri 19th MayHDave EvansonWem BC217
Fri 2nd JunHBarry JonesBishops Castle2114
Fri 9th JunAAndy GaleBicton A2116
Fri 16th JunHLaurie JonesCraven Arms2110
Fri 23rd JunAMark Davies (6TV)Meole Brace V2120
Fri 30th JunHChris Jones (6TA)Greenfields Social218
Fri 7th JulHTony PooleOSBC1221
Fri 28th JulAAndy Walker (6TA)Prince Hotel B821
Fri 18th AugATerry EvansonWem BC218
Fri 1st SepAWayne PughBishops Castle2021
Fri 8th SepHBecky BrownBicton A2119
Fri 15th SepANathan BakerCraven Arms1721
Tue 19th SepHTerry BrooksFrankwell2115
Fri 22nd SepHEric WebbMeole Brace V2111
Fri 29th SepAChris Jones (6TA)Greenfields Social2119
Played: 21, Won: 16, Lost: 5, Home Win: 10, Away Win: 6, Totals:408326

Shrewsbury

Crescent A Team Shrewsbury Div. 1
DateH/AOpponentTeamForAgainst
Tue 18th AprHMatthew BeckOSBC B2118
Tue 25th AprAPaul RichardsMeole Brace A1921
Tue 2nd MayHAndy Walker (6TA)Prince Hotel A1621
Tue 9th MayARussell TiptonCastlefields B1321
Tue 30th MayHRob JonesPontesbury A1421
Tue 6th JunADan WilliamsTelepost A1721
Tue 20th JunHDave ClaytonAbbey A2115
Tue 27th JunAMal IsaacOxon Village1421
Tue 4th JulAKev Farr (6TB)OSBC B1821
Tue 18th JulAGeoff DaviesPrince Hotel A2120
Tue 25th JulHSteve Walker (6TB)Castlefields B2116
Tue 8th AugHKeith PotterSt Julians212
Tue 15th AugADennis Walton (6TA)Pontesbury A1621
Tue 22nd AugHStuart Long (6TA)Telepost A1521
Tue 5th SepATim NormanAbbey A1521
Tue 12th SepHSue StoreyOxon Village218
Played: 16, Won: 6, Lost: 10, Home Win: 5, Away Win: 1, Totals:283289

Fullwood Cup
DateRoundOpponentTeamOppositon TeamForAgainst
Wed 17th MayPreliminaryRoy MorrisCrescent AMeole Brace C2112
Wed 26th AprFirstShaun O''SullivanCrescent ACastlefields B2115
Wed 28th JunSecondIan Payne (6TA)Crescent APrince Hotel A1521

Tanner Cup
DateRoundOpponentTeamOppositon TeamForAgainst
Wed 3rd MayFirstTony WilliamsCrescentMeole Brace V217
Wed 5th JulSecondMark HillCrescentAlbert Road BC2117

Team Doubles
DateRoundOpponentTeamOppositon TeamForAgainst
Wed 6th SepSecondRoger Jones (6TA)CrescentGreenfields Social1121
Wed 23rd AugSecondRicky Cooke (6TA)CrescentMonkmoor A00

Team Doubles Consolation
DateRoundOpponentTeamOppositon TeamForAgainst
Wed 20th SepMal IsaacCrescentOxon00
Wed 27th SepKelly Price (j)CrescentPontesbury A210