British Parks 2017

Senior Individual Merit

Final Round
1Martin Lloyd (North Shropshire)218Mark Regan (Yorkshire)

Semi Final Round
1Mark Regan (Yorkshire)218Ian Mcdonald (North Shropshire)
2Martin Lloyd (North Shropshire)2113Andy Whitaker (South Yorkshire)

Quarter Final Round
1Ian Mcdonald (North Shropshire)2110Ian Atherton (North Staffordshire)
2Mark Regan (Yorkshire)2110Neil Tordoff (Yorkshire)
3Andy Whitaker (South Yorkshire)2120James Whalley (Birkenhead & District)
4Martin Lloyd (North Shropshire)2113Richard Atkin (South Yorkshire)

Second Round
1Ian Atherton (North Staffordshire)218Craig Ashley (North Shropshire)
2Ian Mcdonald (North Shropshire)2119Jamie Smith (Birkenhead & District)
3Neil Tordoff (Yorkshire)2117John Finch (East Midlands)
4Mark Regan (Yorkshire)2110Chris Eaton (Cheshire)
5Andy Whitaker (South Yorkshire)2117Tony Riley (Yorkshire)
6James Whalley (Birkenhead & District)2116Chris Mordue (Yorkshire)
7Richard Atkin (South Yorkshire)2113Trevor Benn (Yorkshire)
8Martin Lloyd (North Shropshire)2114Kieren Smith (Yorkshire)

First Round
1Craig Ashley (North Shropshire)2117Andy McGuigan (Greater Manchester)
2Ian Atherton (North Staffordshire)2120Josh Mordue (Yorkshire)
3Ian Mcdonald (North Shropshire)2115Mike Geraghty (Greater Manchester)
4Jamie Smith (Birkenhead & District)2112Geoff Bird (Warwickshire)
5Neil Tordoff (Yorkshire)216Malcolm Fowler (Yorkshire)
6John Finch (East Midlands)2119Josh Towey (North Staffordshire)
7Chris Eaton (Cheshire)2120Nick Tideswell (North Staffordshire)
8Mark Regan (Yorkshire)2119Matt Whitaker (South Yorkshire)
9Tony Riley (Yorkshire)2115Brian Sommerville (Birkenhead & District)
10Andy Whitaker (South Yorkshire)2117Andy Murray (Greater Manchester)
11Chris Mordue (Yorkshire)2117James Higgins (South Yorkshire)
12James Whalley (Birkenhead & District)2119Darrell Matkin (East Midlands)
13Richard Atkin (South Yorkshire)2115Mark Barlow (South Yorkshire)
14Trevor Benn (Yorkshire)213Darren Andrews (Warwickshire)
15Martin Lloyd (North Shropshire)2118Jimmy Hynes (Greater Manchester)
16Kieren Smith (Yorkshire)2110Alex Hassall (North Shropshire)

Preliminary Round
1Craig Ashley (North Shropshire)2116Ian Simpson (North Staffordshire)
2Andy McGuigan (Greater Manchester)2118Steve Carey (Warwickshire)
3Ian Atherton (North Staffordshire)219John Cunningham (Cheshire)
4Josh Mordue (Yorkshire)2115Harry Slack (South Yorkshire)
5Ian Mcdonald (North Shropshire)2117Darren Blakemore (Warwickshire)
6Mike Geraghty (Greater Manchester)210Rikki Higgs (East Midlands)
7Geoff Bird (Warwickshire)2113Greg Fordham (North Shropshire)
8Jamie Smith (Birkenhead & District)2113Tom Hanson (Yorkshire)
9Malcolm Fowler (Yorkshire)2113Mike Brook (Birkenhead & District)
10Richard Atkin (South Yorkshire)2115Dale Booth (North Shropshire)
11Mark Barlow (South Yorkshire)2116Barry Robinson (Cheshire)
12Trevor Benn (Yorkshire)2118Jock Timlett (North Shropshire)
13Darren Andrews (Warwickshire)2118Joe Westell (South Yorkshire)
14Martin Lloyd (North Shropshire)219Andy Pearson (Cheshire)
15Jimmy Hynes (Greater Manchester)2120Paul Chamberlain (East Midlands)
16Kieren Smith (Yorkshire)213Jack Hewitt (North Shropshire)
17Alex Hassall (North Shropshire)2115Peter Worfolk (South Yorkshire)