British Parks 2017
Home
Select Competition

Junior Individual Merit Held on Sun 30th Jul

Final Round
1Ewan Walker Moseley (East Midlands)2119Josh Furniss (East Midlands)

Semi Final Round
1Josh Furniss (East Midlands)2119Aaron Brine (Yorkshire)
2Ewan Walker Moseley (East Midlands)2117Rachel Clarke (South Yorkshire)

Quarter Final Round
1Josh Furniss (East Midlands)2118Sam Farmer (Yorkshire)
2Aaron Brine (Yorkshire)219Calum Fennell (N/A)
3Rachel Clarke (South Yorkshire)2120Sam Jerromes (East Midlands)
4Ewan Walker Moseley (East Midlands)2116Georgia Jewitt (N/A)

Second Round
1Sam Farmer (Yorkshire)219Joe Ruddlesden (Yorkshire)
2Josh Furniss (East Midlands)2120Callum Jeffrey (South Yorkshire)
3Calum Fennell (N/A)2120Matthew Bell (Yorkshire)
4Aaron Brine (Yorkshire)2118Owen Lawrie (Yorkshire)
5Rachel Clarke (South Yorkshire)2111Liam Blackwell (South Yorkshire)
6Sam Jerromes (East Midlands)2119Josh Thomas (Yorkshire)
7Ewan Walker Moseley (East Midlands)2115Sophie Worrall (Yorkshire)
8Georgia Jewitt (N/A)217Thomas Johnson (N/A)

First Round
1Joe Ruddlesden (Yorkshire)2112Jack Meredith (East Midlands)
2Sam Farmer (Yorkshire)2115George Hines (East Midlands)
3Callum Jeffrey (South Yorkshire)218Kyle Hainsworth (Yorkshire)
4Josh Furniss (East Midlands)2112Lewis cooper (Yorkshire)
5Calum Fennell (N/A)2118Louie Furniss (East Midlands)
6Matthew Bell (Yorkshire)2117Ben Hollinshead (North Staffordshire)
7Aaron Brine (Yorkshire)210Cumbria Player 1 (Cumbria & Westmorland)
8Owen Lawrie (Yorkshire)214Bella Jeffrey (South Yorkshire)
9Liam Blackwell (South Yorkshire)2114Bailey Rice (Yorkshire)
10Rachel Clarke (South Yorkshire)215Ryan Collins (South Yorkshire)
11Sam Jerromes (East Midlands)2116Jacob Ede (East Midlands)
12Josh Thomas (Yorkshire)217Evie Hines (East Midlands)
13Ewan Walker Moseley (East Midlands)2114Alex Edmondson (Yorkshire)
14Sophie Worrall (Yorkshire)2117Edward Proudlove (N/A)
15Thomas Johnson (N/A)2118Mark Wood (Wirral)
16Georgia Jewitt (N/A)210Cumbria Player 2 (Cumbria & Westmorland)

Preliminary Round
1Jack Meredith (East Midlands)210Lewis Bailey (South Yorkshire)
2Joe Ruddlesden (Yorkshire)210Owyn Jackson (Warwickshire)
3Sam Farmer (Yorkshire)2112Dillon Christopherson (South Yorkshire)
4George Hines (East Midlands)216Chloe Cavanagh (Wirral)
5Callum Jeffrey (South Yorkshire)2112Aiden Richardson (East Midlands)
6Kyle Hainsworth (Yorkshire)210Josh Weaver (Warwickshire)
7Lewis cooper (Yorkshire)216Jay Bailey (South Yorkshire)
8Josh Furniss (East Midlands)2112Alex Salamino (N/A)
9Calum Fennell (N/A)2115Ciaran Andrews (Warwickshire)
10Louie Furniss (East Midlands)218Niclas Clarke (South Yorkshire)
11Matthew Bell (Yorkshire)2117Chris Stonehouse (East Midlands)
12Ben Hollinshead (North Staffordshire)2110Jake McElney (N/A)
13Aaron Brine (Yorkshire)  Bye
14Cumbria Player 1 (Cumbria & Westmorland)  Bye
15Owen Lawrie (Yorkshire)  Bye
16Bella Jeffrey (South Yorkshire)  Bye
17Bailey Rice (Yorkshire)2117Jamie Isaac (Wirral)
18Liam Blackwell (South Yorkshire)216Josh Warner (North Shropshire)
19Ryan Collins (South Yorkshire)2111Michael Cavanagh (N/A)
20Rachel Clarke (South Yorkshire)2111Owen Sheriff (East Midlands)
21Jacob Ede (East Midlands)2110James Haigh (South Yorkshire)
22Sam Jerromes (East Midlands)2114Jordan Wike (Yorkshire)
23Evie Hines (East Midlands)2115Rhys Jones (Wirral)
24Josh Thomas (Yorkshire)2119Jacob Parratt (South Yorkshire)
25Alex Edmondson (Yorkshire)2111Zoe Stratton (Wirral)
26Ewan Walker Moseley (East Midlands)2116Jake Bailey (North Shropshire)
27Sophie Worrall (Yorkshire)2118Matthew Tomlinson (South Yorkshire)
28Edward Proudlove (N/A)2116Rebecca Sheriff (East Midlands)
29Mark Wood (Wirral)  Bye
30Thomas Johnson (N/A)  Bye
31Georgia Jewitt (N/A)  Bye
32Cumbria Player 2 (Cumbria & Westmorland)  Bye