British Parks 2016
Home
Select Competition

Senior Individual Merit Held on Sun 14th Aug

Final Round
1Jimmy Hynes (Greater Manchester)2118Mark Regan (Yorkshire)

Semi Final Round
1Jimmy Hynes (Greater Manchester)2120Andy Milsom (East Midlands)
2Mark Regan (Yorkshire)2113Barry Robinson (Cheshire)

Quarter Final Round
1Jimmy Hynes (Greater Manchester)2116Joe Westell (South Yorkshire)
2Andy Milsom (East Midlands)2116Jack Kelly (Greater Manchester)
3Barry Robinson (Cheshire)2117Daniel Petcher (East Midlands)
4Mark Regan (Yorkshire)2115Ben Stapleton (Central Lancashire & Pennines)

Second Round
1Jimmy Hynes (Greater Manchester)219Conor Chamberlain (East Midlands)
2Joe Westell (South Yorkshire)2120Mark Bennett (Cheshire)
3Jack Kelly (Greater Manchester)2114Ashleigh Williams (Warwickshire)
4Andy Milsom (East Midlands)2120Michael Sweeney (Yorkshire)
5Barry Robinson (Cheshire)2113Robert Grayson (South Yorkshire)
6Daniel Petcher (East Midlands)218Matthew Stewart (Cumbria & Westmorland)
7Ben Stapleton (Central Lancashire & Pennines)2117Craig Hill (South Yorkshire)
8Mark Regan (Yorkshire)2115Adam Millar (Cumbria & Westmorland)

First Round
1Conor Chamberlain (East Midlands)2113Steve Cook (Greater Manchester)
2Jimmy Hynes (Greater Manchester)219Keith Wall (North Shropshire)
3Joe Westell (South Yorkshire)2114Robbie Ellis (Yorkshire)
4Mark Bennett (Cheshire)2118Tom Brooks (East Midlands)
5Jack Kelly (Greater Manchester)2115Peter Jagger (Yorkshire)
6Ashleigh Williams (Warwickshire)2116Billy Harding (Cumbria & Westmorland)
7Michael Sweeney (Yorkshire)219Roy Jones (Warwickshire)
8Andy Milsom (East Midlands)2114Andy Howarth (Central Lancashire & Pennines)
9Robert Grayson (South Yorkshire)2111Chris Stretch (North Shropshire)
10Barry Robinson (Cheshire)2113Matt Beeston (North Shropshire)
11Daniel Petcher (East Midlands)2119Thomas Dennison (Cumbria & Westmorland)
12Matthew Stewart (Cumbria & Westmorland)2118Andrew Tate (Yorkshire)
13Ben Stapleton (Central Lancashire & Pennines)2112Tom Lowndes (Birkenhead & District)
14Craig Hill (South Yorkshire)2117Nick Burridge (Birkenhead & District)
15Adam Millar (Cumbria & Westmorland)2117Donny Wilkinson (Greater Manchester)
16Mark Regan (Yorkshire)2113Reg Holt (North Staffordshire)

Preliminary Round
1Conor Chamberlain (East Midlands)2118Andy Tonge (Cheshire)
2Steve Cook (Greater Manchester)2114Michael Roden (Warwickshire)
3Keith Wall (North Shropshire)2110Wayne Jones (Warwickshire)
4Jimmy Hynes (Greater Manchester)2116Luke Sandland (Birkenhead & District)
5Joe Westell (South Yorkshire)2116Alan Jones (North Staffordshire)
6Robbie Ellis (Yorkshire)2118Neil Slater (Central Lancashire & Pennines)
7Tom Brooks (East Midlands)2118David Mallinson (South Yorkshire)
8Mark Bennett (Cheshire)2120Jamie Smith (Birkenhead & District)
9Jack Kelly (Greater Manchester)2114Jack Senior (South Yorkshire)
10Peter Jagger (Yorkshire)218Mark Melvin (North Staffordshire)
11Billy Harding (Cumbria & Westmorland)2115John Chapman (Cheshire)
12Ashleigh Williams (Warwickshire)2119Ian Mcdonald (North Shropshire)
13Michael Sweeney (Yorkshire)2112Joe Melvin (North Staffordshire)